SLAVNOSTI OVOCE V HOLOVOUSÍCH


SLAVNOSTI OVOCE V HOLOVOUSÍCH
V sobotu 23. října 2021 se u příležitosti 70-ti let od založení VÝZKUMNÉHO A ŠLECHTITELSKÉHO ÚSTAVU OVOCNÁŘSKÉHO HOLOVOUSY uskuteční "Slavnosti ovoce v Holovousích". Slavnosti odstartují v 9 hodin ráno odborným seminářem pro pěstitele, který potrvá až do 12 hodin. Následně bude program pokračovat od 13 hodin.
 
Slavnostní zahájení vypukne ve 13 hodin v areálu VŠÚO, konkrétně na pódiu před skladem ovoce. Až do 17 hodin bude možné využít komentované prohlídky vnitřních i venkovních prostor ústavu včetně sadů a skleníku. K vidění bude i výstavka včelařství a představení středních zemědělských a potravinářských škol z našeho regionu.
 
V průběhu celého odpoledne bude zajištěno bohaté občerstvení, včetně výborných domácích koláčů a ochutnávky výrobků z ovoce.
 
V prostoru areálu bude probíhat bohatý kulturní program pro dospělé a animační program pro děti, soutěže o ceny, dílničky pro děti, malování na obličej, lukostřelba a také sportovní aktivity pro děti a dospělé.
 
Součástí celé akce bude i "Holovouský minifestival
 
Prodejní stánky z Podkrkonoší budou nabízet regionální produkty, kvalitní ovoce, ovocné stromky (např. Holovouský malináč), výrobky z ovoce, med, sirob, další dobroty a výrobky místních producentů.

OPATŘENÍ COVID-19

Pro vstup do areálu VŠUO je zapotřebí se prokázat:

1. negativním PCR testem ne starším 7 dnů nebo antigenním testem ne starším 72 hodin, který provedl zdravotník 
 
 nebo

2. platným očkovacím certifikátem o ukončeném očkování 

 nebo

3. potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 od něhož neuplynulo více než 180 dní.

Pokud návštěvník není schopen doložit jednu z výše uvedených podmínek, tak na místě podstoupí rychlý antigenní test hrazený jeho zdravotní pojišťovnou v případě, že má na bezplatný test nárok. Bezplatný antigenní test je možný pouze 1x za 7 dnů. V opačném případě bude test zpoplatněný. 

Tyto podmínky se nevztahují na děti mladší 6 let.

Ke vstupu budete moci využít 3 vstupní brány, viz obrázek. 

U hlavní brány bude zajištěno od 11:30 testování pro návštěvníky. 

Tímto všechny, kteří nesplňují výše uvedené podmínky a budou se testovat před vstupem do areálu, moc prosíme, aby směřovali rovnou k hlavní bráně, kde jim bude proveden test. 

Prosíme vás, abyste tato opatření akceptovali, jedná se o nařízení vlády a slouží pro správný chod akce. Dále prosíme o zakrytí dýchacích cest před vstupem do uzavřených prostor či dodržování rozestupů a dalších hygienických opatření.

 

Co můžete vidět v rámci dne otevřených dveří VŠUO:


Orientační plán v PDF ke stažení ZDEKalendar akci


6. DEMONSTRAČNÍ FARMA VŠÚO

17.09.2024

Dne 17.9.2024 se koná poslední demonstrační farma v roce 2024. Téma bude Integrovaná ochrana ve školkách. Celý článek...

ŠVESTKOVÝ DEN

04.09.2024

Dne 4.září 2024 se koná ve VÝZKUMNÉM A ŠLECHTITELSKÉM ÚSTAVU OVOCNÁŘSKÉM HOLOVOUSY s,r,o, seminář s názvem ŠVESTKOVÝ DEN. Účastníci  se  dozví vše o pčstování švestek a o jejich šlechtění.  Celý článek...

Invazni škodlivé organismy ovocných plodin a révy vinné

13.08.2024

Dne 13.8.2024 se bude konat tradiční seminář, který pořádá Oddělení ochrany VŠÚO Holovousy. Celý článek...

Grundlegende Informationen zu VŠÚO


OBSTFORSCHUNGS - UND ZÜCHTUNGSANSTALT HOLOVOUSY s.r.o. (G.m.b.H.) beschäftigt sich mit der Forschung der Obstbauproblematik und Züchtung der Obstfrüchte ununterbrochen seit fast sieben Jahrzehnten. Die Forschungstätigkeit betrifft praktisch alle Obstfrüchte, die auf dem Gebiet der Tschechischen Republik als Marktkultur gezüchtet werden. Im Rahmen der Lösung der Forschungsprojekte, die von verschiedenen Geldgebern (MZe NAZV, MŠMT, GAČR, MK, TAČR) unterstützt werden, schafft fast alle Ausgabentypen, die von der Ergebnisbewertungsmethodik einer Forschungsorganisation definiert und in den Informationsregister der Ergebnisse übergeben werden. Es handelt sich sowohl um Ergebnisse des Veröffentlichungscharakters als auch um anwendbare Ergebnisse. Die Forschungs- und Wissenschaftsmitarbeiter veröffentlichen die Forschungsergebnisse in rezensierten Impact-Zeitschriften, aber auch in anderen fachlichen und populären Zeitschriften. Seit 60 Jahren verlegt die Organisation die Zeitschrift Vědecké práce ovocnářské (Wissenschaftliche Obstbauarbeiten). Die Zeitschrift veröffentlicht die originalen wissenschaftlichen Arbeiten auf dem Gebiet des Obstbaus. Sie ist eine rezensierte Zeitschrift, eingetragen in der Liste der rezensierten Non-Impact-Zeitschriften (Periodiken), die in der Tschechischen Republik verlegt werden. Sie wird in CA B Abstracts/Horticultural Science Abstracts, Plant Breeding Abstracts, AGRIS zitiert.
Zu den erfolgreich vermarkten Ergebnissen gehören rechtlich geschützte Sorten, bis jetzt wurden fast 85 einzelner Obstsorten angemeldet und registriert, weitere Sorten gehen durch das Registrierungsverfahren durch. Eine Reihe von Sorten hat den Rechtschutz in der Tschechischen Republik und nachfolgend auch in der Europäischen Union bekommen. Besonders gibt es Interesse an Kirschsorten in der Welt, zwei Sorten haben das US Plant Patent bekommen. Weiter wurden in der VŠÚO Holovousy einige Ergebnisse auf dem Gebiet des Halbbetriebes und geprüfter Technologien für letzte fünfjährige Periode realisiert und verträglich an den Benutzer übergeben. Einen wichtigen Anteil des Ergebnistransfers der Forschung in die Praxis stellt die Züchtungsmethodik dar, die an professionelle Benutzer – professionelle Obstzüchter übergeben wird.

Geschäftsführer der Gesellschaft  
Dipl.-Ing. Tomáš Zmeškal
Dipl.-Ing. Jaroslav Vácha
 

Gesellschafter
Dipl.-Ing. Jan Blažek, CS c.
Dipl.-Ing. Josef Kosina, CS c.
Dipl.-Ing. Václav Ludvík
Dipl.-Ing. František Paprštein, CS
Jaroslav Muška
Dipl.-Ing. Radoslav Potůček
SEMPRA PRAHA a.s. (AG)
 

Aufsichtsrat der Gesellschaft
Dipl.-Ing. Josef Kosina
Mgr. Vladimír Samek
Mgr. Hana Vránová

VSUO