SLAVNOSTI OVOCE V HOLOVOUSÍCH


SLAVNOSTI OVOCE V HOLOVOUSÍCH
V sobotu 23. října 2021 se u příležitosti 70-ti let od založení VÝZKUMNÉHO A ŠLECHTITELSKÉHO ÚSTAVU OVOCNÁŘSKÉHO HOLOVOUSY uskuteční "Slavnosti ovoce v Holovousích". Slavnosti odstartují v 9 hodin ráno odborným seminářem pro pěstitele, který potrvá až do 12 hodin. Následně bude program pokračovat od 13 hodin.
 
Slavnostní zahájení vypukne ve 13 hodin v areálu VŠÚO, konkrétně na pódiu před skladem ovoce. Až do 17 hodin bude možné využít komentované prohlídky vnitřních i venkovních prostor ústavu včetně sadů a skleníku. K vidění bude i výstavka včelařství a představení středních zemědělských a potravinářských škol z našeho regionu.
 
V průběhu celého odpoledne bude zajištěno bohaté občerstvení, včetně výborných domácích koláčů a ochutnávky výrobků z ovoce.
 
V prostoru areálu bude probíhat bohatý kulturní program pro dospělé a animační program pro děti, soutěže o ceny, dílničky pro děti, malování na obličej, lukostřelba a také sportovní aktivity pro děti a dospělé.
 
Součástí celé akce bude i "Holovouský minifestival
 
Prodejní stánky z Podkrkonoší budou nabízet regionální produkty, kvalitní ovoce, ovocné stromky (např. Holovouský malináč), výrobky z ovoce, med, sirob, další dobroty a výrobky místních producentů.

OPATŘENÍ COVID-19

Pro vstup do areálu VŠUO je zapotřebí se prokázat:

1. negativním PCR testem ne starším 7 dnů nebo antigenním testem ne starším 72 hodin, který provedl zdravotník 
 
 nebo

2. platným očkovacím certifikátem o ukončeném očkování 

 nebo

3. potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 od něhož neuplynulo více než 180 dní.

Pokud návštěvník není schopen doložit jednu z výše uvedených podmínek, tak na místě podstoupí rychlý antigenní test hrazený jeho zdravotní pojišťovnou v případě, že má na bezplatný test nárok. Bezplatný antigenní test je možný pouze 1x za 7 dnů. V opačném případě bude test zpoplatněný. 

Tyto podmínky se nevztahují na děti mladší 6 let.

Ke vstupu budete moci využít 3 vstupní brány, viz obrázek. 

U hlavní brány bude zajištěno od 11:30 testování pro návštěvníky. 

Tímto všechny, kteří nesplňují výše uvedené podmínky a budou se testovat před vstupem do areálu, moc prosíme, aby směřovali rovnou k hlavní bráně, kde jim bude proveden test. 

Prosíme vás, abyste tato opatření akceptovali, jedná se o nařízení vlády a slouží pro správný chod akce. Dále prosíme o zakrytí dýchacích cest před vstupem do uzavřených prostor či dodržování rozestupů a dalších hygienických opatření.

 

Co můžete vidět v rámci dne otevřených dveří VŠUO:


Orientační plán v PDF ke stažení ZDEKalendar akci


6. DEMONSTRAČNÍ FARMA VŠÚO

2024-09-17

Dne 17.9.2024 se koná poslední demonstrační farma v roce 2024. Téma bude Integrovaná ochrana ve školkách. Celý článek...

ŠVESTKOVÝ DEN

2024-09-04

Dne 4.září 2024 se koná ve VÝZKUMNÉM A ŠLECHTITELSKÉM ÚSTAVU OVOCNÁŘSKÉM HOLOVOUSY s,r,o, seminář s názvem ŠVESTKOVÝ DEN. Účastníci  se  dozví vše o pčstování švestek a o jejich šlechtění.  Celý článek...

Invazni škodlivé organismy ovocných plodin a révy vinné

2024-08-13

Dne 13.8.2024 se bude konat tradiční seminář, který pořádá Oddělení ochrany VŠÚO Holovousy. Celý článek...

Basic information about VŠÚO


RESEARCH AND BREEDING FRUIT INSTITUTE HOLOVOUSY s.r.o. has been engaged in research of fruit growing and the breeding of fruit crops continuously for almost seven decades. The research activity of the institute includes practically all fruit crops that are grown on the territory of the Czech Republic as market cultures. As part of the solution of research projects supported by various providers (MZe/ NAZV, MŠMT, GAČR, MK, TAČR), it creates almost all types of outputs defined by the Research Organizations' Results Evaluation Methodologies and submitted to the Register of Results Information. These are both results of a publishing nature and applied results. Researchers and scientists publish research results in impacted, peer-reviewed, as well as in other professional and popular journals. The organization has been publishing Scientific Work on Fruit Growing for 60 years. The journal publishes original scientific works from the fruit growing industry. It is a peer-reviewed journal included in the List of peer-reviewed non-impact journals (periodicals) published in the Czech Republic. It is cited in CA B Abstracts/Horticultural Science Abstracts, Plant Breeding Abstracts, AGRIS. The successfully commercialized results include legally protected varieties, so far almost 85 varieties of individual fruit species have been entered and registered, other varieties are still undergoing the registration process. A number of varieties were granted a protection of rights in the Czech Republic and subsequently in the European Union. In particular, there is a great interest in cherry varieties in the world, two varieties have been granted a US Plant Patent. Furthermore, several results in the field of pilot plant and verified technologies were realized and contractually handed over to the user in VŠÚO Holovousy in the last five-year period. An important component of the transfer of research results into practice are growing methodologies, which are passed on to users - professionals - professional fruit growers

Company executives  
Ing. Tomáš Zmeškal
Ing. Jaroslav Vácha
 

Companions
Ing. Jan Blažek, CS c.
Ing. Josef Kosina, CS c.
Ing. Václav Ludvík
Ing. František Paprštein, CS c.
Jaroslav Muška
Ing. Radoslav Potůček
SEMPRA PRAHA a.s.
 

Company Supervisory Board
Ing. Josef Kosina
Mgr. Vladimír Samek
Mgr. Hana Vránová

VSUO